Bezpieczeństwo w parku

Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa używa się lin stalowych o wytrzymałości ok. 7 ton. Wszystkie elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo na wysokości budowane są wg norm przeznaczonych dla dźwigów, zaciski mocujące linę wykonane są ze specjalnej wzmocnionej stali wg DIN 1142. Ponieważ klienci będą stosować tutaj zasady poruszania się na wysokości zaczerpnięte z alpinizmu, wszystkie zasady bezpieczeństwa oparte są o wymogi UIAA (Międzynarodowa Federacja Towarzystw Alpinistycznych), a to przede wszystkim stanowi o bezpieczeństwie klientów. Sprzęt zabezpieczający przed upadkiem z wysokości jest renomowanych firm specjalizujących się od wielu lat w produkcji tego typu jest Petzl, który produkuje specjalne zestawy przygotowane i przemyślane właśnie do obsługi parków linowych. W skład zestawu wchodzi specjalna łatwo dopasowywana uprząż, karabinki z automatyczną, łatwą w obsłudze blokadą, lonże (specjalne taśmy asekuracyjne) uszyte na odpowiednią długość, posiadające atest wytrzymałościowy, kaski z zapięciami uniemożliwiającymi samoczynne zsunięcie się z głowy oraz z prostą ale zapewniającą bezpieczeństwo regulacją, bloczki zjazdowe przystosowane do lin stalowych. Wszystko to zapewnia praktycznie 100 % bezpieczeństwa. Klient przed wejściem na trasę, musi uczestniczyć w szkoleniu, a potem na trasach obserwowany jest przez instruktorów.

Ochrona środowiska

Obiekty (podesty) budowane są na drzewach. Montaż poszczególnych elementów jest wykonany techniką 'na ścisk', aby nie uszkodzić drzewa i aby nic w niego nie wbijać. Liny stalowe są osadzane na specjalnie przygotowanych podkładkach, które nie dopuszczają do wcinania się liny w pień i pozwalają na swobodny przepływ soków. Oczywiście aby park mógł funkcjonować bezpiecznie potrzebne są pielęgnacyjne przycinki gałęzi ale to nie stanowi zagrożenia dla drzewa, a nawet jest dla niego wskazane. Dodatkowym atutem jest to, że teren parku linowego będzie pod stałą kontrolą właściciela, drzewostan będzie pielęgnowany, a dolne piętro lasu doprowadzone do porządku.

Polityka poufności i bezpieczeństwa danych osobowych serwisu rudnicapark.pl

Czytając, przeglądając, czy używając stronę serwisu www.rudnicapark.pl akceptujesz poniższe zasady korzystania z tego serwisu.

Niezapowiedziane wiadomości

 • Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości zarejestrowanym Klientom serwisu. W każdej chwili Klient może zrezygnować z otrzymywania takich wiadomości poprzez wysłanie informacji do administratora serwisu.

Dane Osobowe

 • Dane osobowe niezbędne do realizacji rezerwacji i kontaktu z Klientami oraz inne gromadzone przez serwis www.rudnicapark.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane.
 • W czasie korzystania z www.rudnicapark.pl użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

W przypadku formularza rezerwacji dane obejmują niezbędne informacje, potrzebne do jej zrealizowania.

 • Niepodanie wymaganych danych spowoduje brak realizacji usługi, której dotyczyły.
 • Każdy Klient ma dostęp do swoich danych osobowych po kontakcie z administratorem serwisu www.rudnicapark.pl
 • Serwis www.rudnicapark.pl - zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w tych zasadach.

Każdą osobę wykorzystującą w jakikolwiek sposób serwis 'rudnicapark.pl' obowiązuje aktualna 'Polityka Prywatności'.

Regulamin parku linowego w Rudnicy

 • Wejście na platformy w Parku Linowym i wykonywanie na nich jakichkolwiek czynności może mieć miejsce tylko i wyłącznie po zapoznaniu się z regulaminem, podpisaniu warunków uczestnictwa, zakupie biletu, odbyciu szkolenia instruktażowego i dopuszczeniu przez instruktora.
 • Odbiór sprzętu asekuracyjnego następuje po okazaniu ważnego biletu wstępu i pozostawieniu ważnego dokumentu tożsamości
 • Tylko instruktor zakłada sprzęt asekuracyjny.
 • Po sprawdzeniu przez instruktora założonego sprzętu asekuracyjnego nie wolno przy nim nic zmieniać.
 • Osobom, które w trakcie programu zrezygnują z kontynuacji nie będą zwracane koszty biletu.

Czytaj cały regulamin

Wzór oświadczenia dla niepełnoletnich

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z Parku wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Poniżej znajdziecie Państwo wzór oświadczenia, które należy wydrukować, wypełnić i podpisać.
Oświadczenie dla niepełnoletnich

Materiały do pobrania

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z Parku wyłącznie za pisemną zgodą rodziców lub prawnych opiekunów. Oto wzór oświadczenia, które należy wydrukować, wypełnić, podpisać i dostarczyć.
Oświadczenie dla nieletnich

Regulamin i zasady które należy przestrzegać korzystając z zasobów parku linowego Rudnica Park.
Regulamin parku linowego "Rudnica Park"

Rozmieszczenie tras i przeszkód w Parku linowym.
Rozmieszczenie tras i przeszkód w Parku linowym.

Mapka ułatwiająca dojazd do parku.
Mapka ułatwiająca dojazd do parku.

Certyfikat bezpieczeństwa Parku Rudnica.
Park z certyfikatem bezpieczeństwa